• 0 głosów - średnia: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Tryby wyświetlania wątku Nowa odpowiedź

Japończycy bliżej elektrowni w Woli
Administrator Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 176
Liczba wątków: 130
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Jak informuje portal górniczy nettg.pl, zarząd Kompanii Węglowej zgodził się, by międzynarodowa grupa z siedzibą w Tokio Mitsui & Co Ltd otrzymała prawo na wyłączność, do 30 czerwca 2014 r., na prowadzenie negocjacji ws. finansowania, budowy oraz eksploatacji Elektrowni Czeczott w Woli.

- Przypomnę, że Kompania Węglowa wniesie do spółki celowej nieruchomości, pieniądze na zbudowanie elektrowni wyłoży inwestor zewnętrzny. Inwestycją zainteresowane są: Samsung C & T Corporation i Chin z Korei Południowej - Sepco Elektric Power Construction Corporation z Chin oraz Mitsui & Co Ltd z Japonii. Prowadzenie negocjacji na wyłączność oznacza, że do 30 czerwca Kompania Węglowa, jako przyszły mniejszościowy udziałowiec spółki, nie będzie rozmawiała z dwoma konkurentami japońskiej firmy - wyjaśnia Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii.
Ele­ktro­wni­a ma po­wstać na te­re­ni­e by­łej ko­pa­lni w Wo­li

Rozmowy tylko z Japończykami
- Jeżeli strony osiągną porozumienie, to jego rezultatem będzie podpisanie umowy o współpracy. To będzie krok do utworzenia spółki celowej. Jeśli byłoby tak, że nie udałoby się osiągnąć porozumienia, to wówczas wznowilibyśmy negocjacje z konkurentami Mitsui & Co Ltd. - przyznaje rzecznik.

Szacuje się, że budowa niskoemisyjnej i wysokosprawnej energetycznie elektrowni o mocy 1000 MW potrwałaby ok. 5 lat. Zakład mógłby ruszyć z produkcją w roku 2020. Dostawcą węgla dla niego byłaby Kompania Węglowa.

- Spodziewamy się, że wkrótce zostanie wydana decyzja środowiskowa. Spółka celowa mogłaby być więc utworzona do końca tego roku - dodał rzecznik Kompanii Węglowej.

Przy budowie Elektrowni Czeczott pracowałoby ok. 3 tys. ludzi. Później zakład obsługiwałaby 300-osobowa załoga.

Jeszcze jedne konsultacje
Tymczasem ogłoszone zostały drugie konsultacje społeczne w ramach oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa Elektrowni Czeczott w Woli (blok energetyczny o mocy około 900 – 1000 MWe)”.

W związku z tym wójt gminy Miedźna zaprasza wszystkich mieszkańców gminy do udziału w spotkaniu konsultacyjnym. Odbędzie się w środę, 16 kwietnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Woli przy ul. Pszczyńskiej 110. Początek o godz. 17.00.

nettg.pl, UG Miedźna
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.infopres.pl/show.php?ida=15971">http://www.infopres.pl/show.php?ida=15971</a><!-- m -->
[Obrazek: 68641.jpg]
   [Obrazek: firefox.gif]

[Obrazek: logof.png]

mrlukasz Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 164
Liczba wątków: 83
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Cała prawda

Jest strona "Nie dla elektrowni Czeczott". I jest już strona "Tak dla elektrowni Czeczott"

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.facebook.com/takdlaelektrowniczeczott">https://www.facebook.com/takdlaelektrowniczeczott</a><!-- m -->
[Obrazek: logof.png]

Wola ja tu mieszkam....

Przodowy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 87
Liczba wątków: 19
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Cejrowski 100% się zgadzam z gościem Uśmiech
never stop dreaming


Nowa odpowiedź
Nowe posty z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
Szybka odpowiedź
 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options:

Menu