• 0 głosów - średnia: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Tryby wyświetlania wątku Nowa odpowiedź

Co dalej z budową drogi S1?
Administrator Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 176
Liczba wątków: 130
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
W grudniu projekt budowy drogi S1, przebiegającej między innymi przez gminę Miedźną, trafił na listę rezerwową Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych. To było niemalże równoznaczne z odłożeniem inwestycji w czasie. Kiedy wydawało się, że do przedsięwzięcia nie dojdzie, pojawiła się nadzieja.
Z końcem 2014 roku budowa odcinka drogi S1 od Mysłowic do Bielska-Białej wypadła z przedsięwzięć gwarantowanych środkami z kontraktu krajowego. To znacząco oddaliło wizję rychłej realizacji drogowej inwestycji.

Starosta Paweł Sadza już wtedy mówił, że samorząd broni nie składa i będzie starał się o przeniesienie inwestycji na listę główną. Jak wyjaśniał, są ku temu przesłanki.

- Gdyby decydowało o tym przesłanki merytoryczne, to zapewne musielibyśmy się z nimi zgodzić. Nie zawsze ta merytoryka jednak decyduje - skomentował w lutym decyzję ministerstwa o przesunięciu inwestycji na listę rezerwową starosta Paweł Sadza. Jak dodał, wspólnie z innymi samorządowcami i parlamentarzystami nie zamierza się poddawać. - Są szanse, aby droga wróciła na listę główną, ale trzeba lobbować za tym rozwiązaniem.

Działania te zdają się przynosić efekty. Ministerstwo zadecydowało, że z uwagi wysoką pozycję w Dokumencie Implementacyjnym oraz zapisy Kontraktu Terytorialnego dla województw: śląskiego i małopolskiego, inwestycja S1 Pyrzowice - Bielsko-Biała będzie przedmiotem dalszych analiz.

Warto dodać, że powiat pszczyński w staraniach o budowę odcinka drogi S1 jest odosobniony. Budową trasy są zainteresowane wszystkie okoliczne samorządy. Radni z Bielska-Białej we wtorek podjęli uchwałę popierającą działania zmierzając do realizacji inwestycji.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.pless.pl/38622-co-dalej-z-budowa-drogi-s1">http://wiadomosci.pless.pl/38622-co-dal ... a-drogi-s1</a><!-- m -->

[Obrazek: 240px-S1_1.JPG]
   [Obrazek: firefox.gif]

[Obrazek: logof.png]


Nowa odpowiedź
Nowe posty z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
Szybka odpowiedź
 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options:

Menu